Kids Run The Farm - 6 & Under Heat (0.61 mile/1k distance)

Katonah/Somers, NY

Oct. 23, 2011

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

If this is giving you trouble in your browser or mobile browser, click here for the raw file.


  CLASS
 PLACE                   FINISHER                  TIME

    1  Erik Bok, 6, Somerville, MA                 5:21  
    2  Oliver Stafford, 6, Katonah, NY             5:24  
    3  Amos Dotson, 6, North Salem, NY             5:37  
    4  Spencer Whitman, 6, Katonah, NY             5:38  
    5  Madison Chalfin, 6, Nanuet, NY              5:51  
    6  Andrew Forster, 6, Ridgefield, CT           6:01  
    7  Lily Ornstein, 6, Old Greenwich, CT         6:06  
    8  Henry Helbock, 6, Bedford Hills, NY         6:10  
    9  Cian McDermott, 6, Hastings On Hudso, NY    6:12  
   10  Samuel Griff, 5, Mount Kisco, NY            6:19  
   11  Parker Broderick, 5, Fairfield, CT          6:19  
   12  Christopher Morris, 6, Mahopac, NY          6:22  
   13  Harper Lily Chinn, 6, Mamaroneck, NY        6:25  
   14  Elizabeth Rudge, 6, Katonah, NY             6:26  
   15  Wyatt Gravier, 4, Bronxville, NY            6:27  
   16  Annika Bok, 4, Somerville, MA               6:37  
   17  Sawyer Cummings, 6, South Salem, NY         6:38  
   18  Ryan Vincent, 5, Somers, NY                 6:43  
   19  Gabriel Roland, 5, Larchmont, NY            6:45  
   20  Andrew Kiefer, 5, Katonah, NY               6:47  
   21  Sophie Davis, 5, Dobbs Ferry, NY            6:48  
   22  Elenna Tracey Seguin, 6, Stamford, CT       6:56  
   23  Luke Bai, 6, Bedford Hills, NY              7:01  
   24  Chase Davis, 4                              7:02  
   25  Dylan Bazaar, 5, Katonah, NY                7:10  
   26  Zoe Stoller, 6, Bedford, NY                 7:11  
   27  Vincent Lucenti, 5                          7:12  
   28  Hazel Tjaden, 5, Dobbs Ferry, NY            7:26  
   29  Chance Lynch, 4, Larchmont, NY              7:28  
   30  Corina Chinn, 6, Yorktown Heights, NY       7:32  
   31  Hannah Snayd, 6, Newtown, CT                7:32  
   32  Harleigh Lynch, 5, Larchmont, NY            7:35  
   33  Regan Mooney, 6, Bedford, NY                7:35  
   34  Nina Dowhan, 5, Bedford Corners, NY         7:38  
   35  Joseph Dwyer, 5, Yorktown Hts , NY          7:39  
   36  Tommy Walsh, 5, Katonah, NY                 7:40  
   37  Lewis Roth, 6, Newtown, CT                  7:42  
   38  Emma Sage, 6, Larchmont, NY                 7:48  
   39  Ella Ehrlich, 5, Scarsdale, NY              7:52  
   40  David Thompson, 5, Old Greenwich, CT        7:56  
   41  Adam Llanos, 6, South Salem, NY             8:08  
   42  Jake Llanos, 4, South Salem, NY             8:09  
   43  Emilia Viders, 4, Pound Ridge, NY           8:12  
   44  Megan Ronan, 5, Mamaroneck, NY              8:17  
   45  Emmett Somers, 5, New York, NY              8:20  
   46  Ava Chalfin, 4, Allendale, NJ               8:21  
   47  Blake Chalfin, 6, Allendale, NJ             8:22  
   48  Matthew Green, 5, Katonah, NY               8:22  
   49  Owen Mooney, 5, Bedford, NY                 8:23  
   50  Olivia Leppla, 6, Riverside, CT             8:24  
   51  Evan Belles, 4, Brookfield, CT              8:24  
   52  Matthew Shehadeh, 4, Katonah, NY            8:26  
   53  Eleanor Oden, 5, Bedford, NY                8:34  
   54  Evan Outwater, 4, Katonah, NY               8:38  
   55  Christopher Marinaccio, 4, Greenwich, CT    8:44  
   56  Lucas Golovcsenko, 5, Briarcliff Manor, NY  8:49  
   57  Alexa Vitti, 6, Bedford, NY                 8:54  
   58  Jonah Bai, 4, Bedford Hills, NY             8:55  
   59  Jack Dwyer, 6, Yorktown Hts , NY            8:57  
   60  Cal Farrell, 2, Middletown, NY              8:59  
   61  Claire Cummings, 4, Beacon Falls, CT        9:01  
   62  Riley Hendrickson, 4, White Plains, NY      9:04  
   63  Brianna Franklin, 5, Brewster, NY           9:11  
   64  Page Fields, 4, New Canaan, CT              9:22  
   65  Karli Thea, 6, Katonah, NY                  9:23  
   66  Nathan Camporeale, 4, Darien, CT            9:23  
   67  Charlie Emel, 4, Darien, CT                 9:27  
   68  Chaz Thea, 4, Katonah, NY                   9:51  
   69  Ainslie Whitman, 4, Katonah, NY             9:52  
   70  Mattias Edstrom, 3, Chappaqua, NY           9:55  
   71  William Handfield, 4, Irvington, NY         9:56  
   72  Griffin Handfield, 3, Irvington, NY         9:58  
   73  Stella Somers, 3, New York, NY              10:00  
   74  Elma Intinarelli, 5, Katonah, NY            10:07  
   75  Olive Intinarelli, 4, Katonah, NY           10:09  
   76  Thomas De Chiara, 5, Larchmont, NY          10:21  
   77  Hannah Sargisson, 4, Mount Kisco, NY        10:23  
   78  Owen Draddy, 4, Rye, NY                     10:24  
   79  Lillian Wisely, 5, Rumson, NJ               10:30  
   80  Aaron Vesseliza, 2, Pawling, NY             10:35  
   81  Julianne Vesseliza, 2, Pawling, NY          10:36  
   82  Sarah Payes, 5, Chappaqua, NY               10:37  
   83  Madeline Marchesano, 5, Chappaqua, NY       10:38  
   84  Lori Zelikson, 6, Mount Kisco, NY           11:00  
   85  Mirabelle Northshield, 3, North Salem, NY   11:12  
   86  Daniel Ehrlich, 3, Scarsdale, NY            11:22  
   87  Cassidy Fallon, 4, Brewster, NY             11:26  
   88  Lyla Kane, 3, Brookfield, CT                11:49  
   89  Rivers Farstad, 3, Carmel, NY               11:55  
   90  Phineas Monahan, 3, Brooklyn, NY            12:07  
   91  Julian Ruck, 3, Yorktown Heights, NY        12:24  
   92  Declan Clarke, 3, Cortlandt Manor, NY       12:40  
   93  Farah Ganesan, 4, Katonah, NY               14:34  
   94  Grant Bishop, 4, New York, NY               14:47  
   95  McLain Boege, 4, Bedford, NY                14:58  


  CLASS
 PLACE                   FINISHER                  TIME

Men 2 & Under
    1  Cal Farrell, 2, Middletown, NY              8:59  
    2  Aaron Vesseliza, 2, Pawling, NY             10:35  

Men 3 - 3
    1  Mattias Edstrom, 3, Chappaqua, NY           9:55  
    2  Griffin Handfield, 3, Irvington, NY         9:58  
    3  Daniel Ehrlich, 3, Scarsdale, NY            11:22  
    4  Rivers Farstad, 3, Carmel, NY               11:55  
    5  Phineas Monahan, 3, Brooklyn, NY            12:07  

Men 4 - 4
    1  Wyatt Gravier, 4, Bronxville, NY            6:27  
    2  Chase Davis, 4                              7:02  
    3  Chance Lynch, 4, Larchmont, NY              7:28  
    4  Jake Llanos, 4, South Salem, NY             8:09  
    5  Evan Belles, 4, Brookfield, CT              8:24  

Men 5 - 5
    1  Samuel Griff, 5, Mount Kisco, NY            6:19  
    2  Parker Broderick, 5, Fairfield, CT          6:19  
    3  Ryan Vincent, 5, Somers, NY                 6:43  
    4  Gabriel Roland, 5, Larchmont, NY            6:45  
    5  Andrew Kiefer, 5, Katonah, NY               6:47  

Men 6 - 6
    1  Erik Bok, 6, Somerville, MA                 5:21  
    2  Oliver Stafford, 6, Katonah, NY             5:24  
    3  Amos Dotson, 6, North Salem, NY             5:37  
    4  Spencer Whitman, 6, Katonah, NY             5:38  
    5  Andrew Forster, 6, Ridgefield, CT           6:01  


  CLASS
 PLACE                   FINISHER                  TIME

Women 2 & Under
    1  Julianne Vesseliza, 2, Pawling, NY          10:36  

Women 3 - 3
    1  Stella Somers, 3, New York, NY              10:00  
    2  Mirabelle Northshield, 3, North Salem, NY   11:12  
    3  Lyla Kane, 3, Brookfield, CT                11:49  

Women 4 - 4
    1  Annika Bok, 4, Somerville, MA               6:37  
    2  Emilia Viders, 4, Pound Ridge, NY           8:12  
    3  Ava Chalfin, 4, Allendale, NJ               8:21  
    4  Claire Cummings, 4, Beacon Falls, CT        9:01  
    5  Riley Hendrickson, 4, White Plains, NY      9:04  

Women 5 - 5
    1  Sophie Davis, 5, Dobbs Ferry, NY            6:48  
    2  Dylan Bazaar, 5, Katonah, NY                7:10  
    3  Hazel Tjaden, 5, Dobbs Ferry, NY            7:26  
    4  Harleigh Lynch, 5, Larchmont, NY            7:35  
    5  Nina Dowhan, 5, Bedford Corners, NY         7:38  

Women 6 - 6
    1  Madison Chalfin, 6, Nanuet, NY              5:51  
    2  Lily Ornstein, 6, Old Greenwich, CT         6:06  
    3  Harper Lily Chinn, 6, Mamaroneck, NY        6:25  
    4  Elizabeth Rudge, 6, Katonah, NY             6:26  
    5  Elenna Tracey Seguin, 6, Stamford, CT       6:56  

Top

Return to home page.